odlican blog VIII-1 v.s

Vozdra evo malo o nama mi smo VIII1 O.Š Vladislav Skaric

23.09.2005.

Uprava skole v.s. VIII

U cetvrtak 22.09.2005 odigran je "prijateljski mec" izmedu uprave skole (nastavnik tehnickog Emir, informatike Edin, pedagog Meho Piric, direktorica Hasiba Haskovic, domar Vanjin) protiv selekcije ucenika VIII razreda (Cizmic Fadil, Dzaferovic Emin i Edin, Aganovic Dino, Kabula Deniel i Mirza Biogradilic). Prije utakmice na malom treningu VIII razreda doslo je do povrede Rijada Fazlica (poslje smo saznali da se radi o laksem lomu noge) tako da je nas tim bio slabiji za jednog dobrog igraca. Petnestak minuta prije tekme poceli su da ulaze nastavnici i navijaci, koji su na zid nase sale stavili transparent na kojem je poruceno nastavnicima "ZA VAS NIJE ODBOJKA "
Okupio se je skoro cjeli razred da bodri nas tim, a vodje navijaca bile su Adna M. i Lejla K. Uglavnom pocela je utakmica, poveli smo 1:0 u setovima sigurnom pobjedom u 1. setu pokazavsi upravi da smo jaci od njih. Nastavili smo sa dobrom igrom i u 2. setu u kojem smo pobjedili 9 razlike. u 3. setu krenulo je lose za nas kada je dosao pedagog i taj set smo izgubili pa je bilo 2:1.
U 4. setu ponovo smo gubili 20:16 i tad je doslo do prekida, na jednu loptu krenula su 3 nasa igraca Edin Mirza i Emin, Mirza je fulio loptu i tada ga je Ede gurnuo, a Miki uzvrativsi mu istom mjerom dao je Edu povod za bitku. Pocelo je, razmjenili su par udaraca kada su ih nastavnic razdvojili. Ali tada je dosao Emin i udario Mirzu pa su nastavnici ponovo reagovali. U tom trenutku Ede je pobjegao od nastavnika i sa ledja opalio MIrzu u glavu i tad je tuca na trenutak bila prekinuta, a kad je mirza ulazio u svlacionicu vidio je rdina kako sjedi i ponovo krenuo nanjega, kako mi je Mirza reko poceli su da se razmjenjuju udarce al je tad dosao informaticar i zaustavio Mirzu i tada je Ede desnicom opalio Mikia u nos kojem je pocela da tece krv.
I to je bio kraj tuce koja je zasjenila veoma dobri mec i nama je direktorica obecala da vise nece biti ovakvih utakmica, i jos nekih stavari koje su nam ranije bile obecane. 23.09. Dzaferi i Miki su se pomirili i ponovo su dobri drugovi.